Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript

V rámci dobrovoľníckej pomoci školy pre Levický okrášľovací spolok (projekt Cloetta) sme poupratovali okolie Koháryho pamätníka. P. Csaba Tolnai najskôr privítal 9 druhákov a pri pamätnej tabuli vysvetlil, že v týchto miestach padol v boji významný hrdina v boji proti Turkom Štefan I. Koháry, predstaviteľ uhorskej šľachty. Turci tu zažili veľkú porážku, padlo ich okolo 6 000, prišli o všetky delá aj korisť, a keby neboli vtedy porazení, asi by dnes Európa vyznávala islam. Veľa vďačíme týmto mužom, ktorí neváhali ísť do boja na život a na smrť kvôli kresťanskému dedičstvu našich otcov, a zostávame ich veľkými dlžníkmi.

Chlapci potom vytrhávali burinu spomedzi dlaždíc a špachtľami čistili prístupový chodník, pamätník, pohrabali napadané lístie pri okrasných kríkoch lemujúcich prístupový chodník, odpad dôkladne pozametali, naložili do troch veľkých plastových vriec a odviedli naozaj záslužný kus práce.  

 

 

 

 

PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY


„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta