Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript

Žiaci 1. a 2. ročníka odboru TITT absolvovali dňa 29.10.2019 exkurziu “Mesto robotov” v Bratislave s cieľom oboznámiť sa s modernými technológiami. Venovalo sa im 74 najnovších robotov, zóny virtuálnej reality a ďalšie najnovšie technológie z celého sveta. S každým robotom je možné komunikovať, ovládať ho, objímať alebo dokonca si s ním zatancovať. Išlo o prvý výstavný projekt v oblasti robotiky, vytvorený špeciálne pre deti. Žiaci mali možnosť vyskúšať si virtuálnu realitu, simuláciu prostredia a jazdu vo virtuálnom aute.

Na pexkurzii sa predstavili roboti zoo, filmoví hrdinovia a roboti, s ktorými je možné sa hrať. Žiaci videli veľkú robotickú rybu plávajúcu v akváriu, robopavúka tancujúceho a prekonávajúceho rôzne prekážky, robotického psa plniaceho príkazy, robotických tanečníkov predvádzajúcich rôzne kaskadérske kúsky na pódiu, robiacich šnúry a stojacich na hlave. Riešili zadania a hádanky od najmúdrejších robotov veľkosti človeka, tancovali s robotom Alpha a vydali sa do vesmíru vyskúšaním okuliarov virtuálnej reality. Naživo sledovali ako tlačí 3D tlačiareň, oboznámili sa s možnosťami tlače reálnych domov, a to všetko pod dohľadom učiteľa Bc. Tomáša Gažiho. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-11-06 08:17:02
PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY


„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta