Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript

Dňa 3.6.2019 sme mali  v rámci OVY v 1.ročníku pre PM a KPD zaujímavú besedu s p. Martinom Gažovičom, ktorý má dlhoročné skúsenosti s prácou v oblasti stravovania na výletných lodiach.

Predstavil nám svoje dlhoročné pôsobenie v tejto oblasti a postup, akým sa vypracoval z pomocníka čašníka až na manažéra Royal Caribbean International. Je to firma, ktorá sídli v Miami na Floride, a vlastní 25 luxusných výletných lodí od menších až po obrovské, ktoré majú kapacitu cca 4 000 ľudí. Spoločnosť najskôr prevádzkovala plavby v Karibiku, neskôr rozšírila pôsobenie do všetkých kútov sveta, napríklad do Ázie, na Aljašku, do Austrálie, na Nový Zéland, Bermudy, do Dubaja, atď.

P. Gažovič má na starosti stravovanie na takýchto veľkých výletných lodiach a všetko, čo so stravovaním súvisí , t.j. kuchyne, bary, reštaurácie – ich vybavenie, zásobovanie ako aj zamestnancov, ich výber, zaškoľovanie a pod.

V zaujímavej prezentácii nám predstavil exteriér aj interiér  výletnej lode, izby a ich vybavenie, rôzne druhy reštaurácií a barov, ako aj podnikov na zábavu. Lode ponúkajú cestujúcim veľa rôznych spestrení  - klzisko, akvaparky, minigolf, fitness centrá, divadlá a kabarety, kasína a obchody. Hosťom ponúkajú rôzne balíčky služieb, majú výborne vypracovaný vernostný systém, a zaujalo nás aj to, že na lodi pracuje malá CK, ktorá predáva klientom „budúce“ plavby - tzv. future sales.

  V rámci otázok, ktoré sme adresovali nášmu hosťovi, nás zaujímali podmienky, ktoré musí spĺňať uchádzač o prácu na lodi. Sú to vek 21 rokov, ovládanie min. anglického jazyka / viac cudzích  jazykov  je veľká výhoda/, práca na počítači. Dozvedeli sme sa nové informácie o práci na výletnej lodi, o fungovaní stravovania, o vybavení lode, podmienkach pre pracovníkov, požiadavkách na  zamestnancov a mnoho iných zaujímavých vecí. Vďaka za obohatenie hodiny odborného výcviku.

 

 

 

 

 

 

Ing. Jana Bakovková
PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY

V dňoch 13.06-14.06 sa vyučuje

v 30 minútových

vyučovacích hodinách.„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta